YER

Çanakkale Ticaret Odası (ÇTSO) Kongre Salonu

TARİH

10 Mayıs 2016

KATILIM

11 KONUŞMACI

İÇERİK

Yerelden deneyimlerin paylaşılması ve yeni ufuklar

1. YENİLENEBİLİR ENERJİ KOOPERATİFLERİ KONFERANSI

Enerji Üretiminde Yerel Tercihler

Troya Çevre Derneği sizi, Çanakkale Valiliği, Heinrich Böll Stiftung Derneği, Truva Sulama Birliği ve Çanakkale Tarım Kooperatifleri Birliği’nin finansal destekleri ile ülkemizde Yenilenebilir Enerji Kooperatiflerinin kurulabilmesi ve yerelde temiz enerji kaynaklarından elektrik üretilebilmesi için gerçekleştirilecek olan uluslar arası konferansa davet eder.

Yenilenebilir Enerji Kooperatifleri konferansına Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifler Genel Müdürlüğü de teknik destek vermektedir.

Konferansa farklı deneyim ve kurumlardan konuşmacılar katılacaktır. Konuşmacılar, fosil kaynaklar ile enerji üretiminden yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimine geçişte, çevrenin ve doğanın korunması, enerji, finansal ve sosyal yönleri tartışacaklardır. Ayrıca, Avrupa ve Avustralya’da bulunan yereldeki enerji kooperatiflerinin temsilcileri, ülkelerindeki ve kendi deneyimlerini, geçtikleri yolları ve karşılaştıkları sorunları bizlere anlatacaklardır. Finansal ve sosyal sorunlarla nasıl başa çıktıklarını ve bu konuda buldukları yeni yaratıcı ve deneyimsel örnekleri ile anlatacaklardır. Konferansın ikinci bölümünde ise Çanakkale yerelinde bir enerji kooperatifi kurulabilmesi için açık katılımlı bir forum düzenlenecektir.

Konferansa katılım ücretsiz olup, sunumlar Türkçe ve İngilizce olarak gerçekleştirilecek, anında (simültane) çeviri sağlanacaktır.


PROGRAM

Mustafa Çalışkan (Enerji Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü)
Serhat Eser (EPDK Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu)
Alper Öktem (Güneş Gönüllüsü)

DESTEKLEYENLER

[ Formu Kapat ]

  Not: (*) işaretli alanlar doldurulması zorunlu alanlardır.

  İLETİŞİM

  Kemalpaşa Mah. Yalı Cad. 59 / 7 ÇANAKKALE


   Not: (*) işaretli alanlar doldurulması zorunlu alanlardır.

   betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet